Kalitatif araştırma tüketici duygu ve davranışlarını derinlemesine anlamaya ve bu davranışların altındaki sebepleri belirlemeye yarayan bir araştırma yöntemidir.

Kalitatif araştırma dendiğinde genelde akla ilk gelen fokus grup çalışmaları olur. Her ne kadar fokus grup çalışması en popüler yöntem olsa da derinlemesine (in-depth) görüşmeler ve mini grup tartışmaları da sıklıkla kullandığımız yöntemlerdendir.

Tema Araştırma olarak bizim buradaki en önemli işimiz size araştırmanız süresince doğru denekleri bulmak ve araştırma sonucunda cevabını almak istediğiniz soruların tamamının eksiksiz yanıtlanmasını sağlamaktır. Denek bulma konusunda rastgele bulma, network, zincir yöntemi, online kontak detayı, yerel iş rehberi gibi yöntemleri kullandığımız gibi müşterilerimizin sağladığı liste üzerinden de denek bulmaktayız (listeli çalışma).

Kalite bizim vazgeçilmezlerimizdendir. Müşterinin verdiği kriterler çerçevesinde en doğru deneği bularak ve en doğru metodolojiyi uygulayarak kalitatif çalışmayı en kaliteli şekilde ve en uygun fiyata yapmayı hedefleriz.